- Pekáreň Mihályi

Prejsť na obsah

Hlavná ponuka:

 
História pekárne Mihályi siaha do roku 1990, kedy sme začali podnikať v pekárenskej výrobe len s pomocou rodinných príslušníkov t. j. manželky a dcér, ako vypomáhajúcich osôb na základe receptúr po starých rodičov. Prístavbou rodinného domu sme v r. 1992 zrekonštruovali a vstavali keramickú pec. V priebehu ďaľších rokov sme dokúpili HIM- rohlíkový stroj, stroj na parené výrobky, aby sme rozšírili sortiment našich výrobkov.
 
V roku 1994 sme kúpou novej elektrickej pece inovovali výrobu tradičných pekárenských výrobkov.
 
V ďalšom období sme navýšili kapacitu výroby aj z dôvodu rastúceho dopytu po našich výrobkoch a zakúpili sme ďaľšie 3 pece, z toho 1 rotačnú pec na výrobu pečiva a dve na výrobu chleba s plochou na pečenie spolu 40 m2 .
 
V roku 1997 sme začali zamestnávať prvých zamestnancov, aby sme pokryli potreby úspešne narastajúcej spoločnosti.
 
V apríli 2005 sme investovali do strojov na výrobu cestovín. Vyrábame vaječné aj nevaječné cestoviny. Zamestnávame aj osoby so zdravotným postihnutím. Naša výroba funguje v 3 zmenách, kde zdravotne postihnutý pracujú na denné zmeny. Na uľachčenie práce používajú vozíky, netreba im zdvíhať ťažké predmety a vychádzame im v ústrety ako zodpovedný zamestnávateľ.
 
K dnešnému dňu pracuje v podniku 30 zamestnancov v profesiách pekár, pomocníčky pri pečení a úprave pekárenských výrobkov, baliči, vodiči na rozvoz výrobkov a administratívna pracovníčka. Z celkového počtu zamestnancov sú dvaja zamestnanci so ZŤP.
 
V súčasnosti vyrábame približne 40 druhov pekárenských výrobkov. Z toho 18 druhov chleba rôznej gramáže.
 
Ako výrobca pekárenských výrobkov aj s racionálnym zameraním už niekoľko rokov vyrábame aj chlieb a pečivo na báze racionálnej výživy, ktorých výroba podlieha prísnym kritériám.
 
Zásobujeme predajne v našom okolí v dosahu 100 km. Medzi našimi odberateľmi je aj CBA Slovakia s. r. o., COOP Jednota, FRESH,  pričom máme 150 maloodberateľov. Našimi výrobkami zásobujeme aj Domov soc. sl. vo Veľkom Blhu, v Rim. Sobote, v Novej Bašte a školské jedálne na našom okolí.
 
Kalis media Copyright 2018. All rights reserved.
Návrat na obsah | Návrat do hlavnej ponuky